Ak sa vám upchal odtok, nezúfajte.

Poradíme vám, ako jednoducho vyčistíte upchatý odpad, a to aj bez inštalatéra. Zásoby z kuchyne, chemické prostriedky, ekologické prostriedky, manuálne odstránenie odpadu – výber je len na vás.
Občas sa to stane v každej domácnosti – zrazu sa upchá odtok a voda z umývadla už viac neodteká a zo sifónu sa šíri nepríjemný zápach. To je znamenie, že je najvyšší čas pustiť sa do čistenia odpadu ab-krtkovanie.sk
Nemusíte však hneď volať inštalatéra. Tí si totiž často za desať minút práce vypýtajú nemalú sumu peňazí. V mnohých prípadoch si však dokážete pomôcť aj sami. My vám s tým poradíme.
Hneď na začiatok máme pre vás dobrú správu. Na to, aby ste vyhrali súboj s upchatým odpadom, nepotrebujete byť žiadnym kutilom. Možno vás prekvapí, o aký jednoduchý postup v skutočnosti ide. Poďme sa teda na to pozrieť.

upchaty odtok 2

Ako vybrať vhodné umývadlo do kúpeľne
Čo vlastne spôsobuje upchatie odpadu? V kúpeľni sú najčastejšie na vine vlasy a chlpy. V kuchyni sú to zase zvyšky jedla, tuk, ale aj iné nečistoty, ktoré sa postupne v odpade usádzajú dovtedy, kým ho úplne neupchajú.
Situáciu neuľahčuje ani vodný kameň, nekvalitne položené a zle naprojektované alebo deformované potrubie.

upchaty odtok

Prevencia je nevyhnutnosť
Samozrejme, prevencia je absolútny základ. Problému s upchatým odpadom sa môžete pomerne jednoducho vyhnúť.
Napríklad sifónom vo vani a umývadle spôsobujú najväčšie komplikácie práve vlasy. Túto situáciu však môžete riešiť pomerne jednoducho.
Stačí, aby ste si kúpili sitko, ktoré nasadíte na výlevku. To vám zachytí všetky vlasy, ale aj iné hrubšie nečistoty. Okrem toho ide naozaj o veľmi lacný doplnok. Na vás bude už len zvyšok práce, a to pravidelná kontrola a preplachovanie.