Podvody v účtovníctve sa nevyplácajú

Zatknutia sa konali v utorok 18. júna v spoločnej operácii s políciou, povedal SFO.
 
Tento krok prichádza osem mesiacov po tom, čo bol bývalý finančný riaditeľ firmy Chris Marsh zatknutý a prepustený na kauciu.
 
Cukráreň Valerie vstúpila do správy v januári a Causeway Capital ju kúpila za 5 miliónov libier.
 kalkulačka.jpg
Kolaps nasledoval po objavení obrovskej čiernej diery na firemných účtoch, ktorá bola nakoniec ocenená na 94 miliónov libier.
 
Potom, čo šiel do administratívy, bolo zistené, že reťazec kaviarne nadhodnotil svoju hotovostnú pozíciu o 30 miliónov libier a nedokázal zverejniť prečerpania vo výške takmer 10 miliónov libier.
 
Bývalý predseda Patisserie Valerie Luke Johnson, ktorý bol tiež jeho najväčším akcionárom, napísal tento mesiac vo svojom stĺpci pre Sunday Times , že on zvažoval utekať z Veľkej Británie po tom, čo škandál prelomil a obával sa, že sa stane "vojakom v podnikateľskom svete".
 
Sunday Times uviedli, že pán Johnson nebol medzi tými, ktorých zatkli OFS.
 
"V utorok 18. júna, ako súčasť spoločnej operácie s Hertfordshire, Leicestershire a Metropolitan Police Services, SFO zatkli a vypočuli päť ľudí v súvislosti s prebiehajúcim vyšetrovaním jednotlivcov spojených s Patisserie Holdings," uviedlo vyhlásenie SFO.
 
Kaviareň reťazec mal 206 predajní a 3000 zamestnancov, keď sa zrútil.
 
V súčasnosti má v prevádzke 96 obchodov. Causeway Capital, írska private equity spoločnosť, povedala, že pokiaľ si boli vedomí, zatknutia sa „netýkajú žiadnych súčasných zamestnancov Patisserie Valerie“.
 
Matt Scaife, partner spoločnosti Causeway Capital, uviedol, že nový vlastník má za cieľ obnoviť rast podnikania „zameraním sa na tri jednoduché hodnoty: kvalitu, tvorivosť a zásadnú integritu“. Plánuje prebudovať menu, poskytnúť nové uniformy pre zamestnancov a zvýšiť online predaj.formulář.jpg
 
Minulý týždeň, Causeway odhalil, že Patisserie Valerie bola v takých zlých trápeniach, že manažéri si objednali lístkové lístky z margarínu namiesto masla ako opatrenia na zníženie nákladov.
 
Toto je teraz zvrátené. "Odoberieme každý jednotlivý recept a odložíme ho späť," povedal.